מעקות זכוכית

תוכן עניינים

עיצוב, ייצור והתקנה של מערכת מעקות זכוכית

מעקות זכוכית הופכים ונעשים נפוצים, הן לשימושים ביתיים והן לשימושים מחוץ לבית. בשורות הבאות נסביר כל מה שכדאי לדעת, על סוגים שונים של מעקות זכוכית. כמו כן, נביא לפניכם כמה שאלות ותשובות נפוצות.

סוגים שונים של מעקות זכוכית

מעקות מזכוכית נעשים נפוצים, הן בשל האיכות האסתטית והעיצובית שלהם והן בשל העמידות והחוזק שניתן להקנות להם. תחילה, שימו לב אילו סוגים נפוצים קיימים למעקות מסוג זה:

מעקות למרפסות – מעקה זכוכית למרפסת ניתן להתקין במרפסות מכל סוג, לרבות מרפסות ביתיות רגילות, מרפסות שמש, מרפסות של מסעדות, מרפסות בבתי מלון, בבתי אבות ועוד. 

מעקות זכוכית

מעקות למדרגות – ניתן להתקין מעקה זכוכית למדרגות פנים והן לגרמי מדרגות חיצוניים, בדירות, בבתים, במוסדות ומבנים מסחריים וכדומה. 

מעקות לבריכות – מעקה זכוכית לבריכה יכול להתאים לבריכות ביתיות או לבריכות ציבוריות. יכולים לשמש כגדרות בטיחות או להפרדה בין סוגי בריכות (כגון בריכת מבוגרים ובריכת פעוטות). 

מעקה זכוכית למרפסת

ניתן להתקין מעקה זכוכית למרפסת בצורה עמידה ביותר, כאשר מקפידים על עבודה על פי התקן. בין היתר ניתן להקים מעקה מזכוכית מחוסמת או רב שכבתית. המטרה של מעקות מסוג זה נועדה להקנות למרפסת מראה פתוח ורחב ידיים. הנוף החיצוני מרגיש כאילו הוא נכנס פנימה ללא חסימה ויזואלית. החלל הפנימי נעשה רחב יותר למראה וזו תחושה נהדרת. כמו כן, מדובר בעיצוב מודרני מאוד. 

מעקה זכוכית למדרגות

ניתן להקים מעקה זכוכית למדרגות בכל מיני תצורות וגימור. חשוב לציין שניתן לפי הצורך, להוסיף למעקה מאחזי יד. זהו אמצעי טוב מאוד לשיפור הבטיחות. מעקות פנים מסוג זה יכולים להיות פחות עבים מאשר מעקות חוץ ויחד עם זאת, עמידה בתקן מבטיחה איכותית ועמידות רבה. 

מתאים גם לחצר : מעקה זכוכית לבריכה

גדרות זכוכית מתאימות מאוד גם להתקנה סביב בריכות. מעקה זכוכית לבריכה מותקן מזכוכית עבה יחסית, שניתן לשלב עם עמודי תמיכה או עם חיבורים מסוגים אחרים. בתור גדר זכוכית לבריכה, ניתן לבחור בזכוכית צבועה, אם מעוניינים בכך.

שאלות ותשובות נפוצות לגבי מעקה זכוכית לבית

כאשר עושים שימוש בחומרי גלם תקניים ובהרכבה איכותית, מעקה זכוכית לבית הוא פתרון בטיחותי ביותר. ניתן לבצע התקנה של זכוכית מחוסמת, שעוברת תהליך של חיזוק על ידי חימום בתהליך הייצור. 

ניתן לבחור סוגים שונים של מעקות, בכל מיני צבעים רצויים. למשל, מעקה זכוכית חלבית עשוי זכוכית שנצבעה לצבע אטום. סוג אחר מבוסס על זכוכית רגילה, שקופה אך בעלת גוון טבעי קל. הסוג היוקרתי נקרא גם אקסטרה קליר. זוהי זכוכית בדרגת שקיפות יוקרתית ומקסימלית. 

המחיר של המעקה נקבע על סמך כמה מאפיינים. מעקה זכוכית מחיר תלוי קודם כל במידות של המעקה (מחיר למטר). כמו כן, המחיר נקבע על פי צורת ההתקנה ולפי עובי הזכוכית. ככל שהמעקה ארוך יותר, כך נדרשת זכוכית יותר עבה. כמו כן זכוכית אקסטרה קליר וזכוכית מחוסמת עולים יותר מאשר זכוכית רגילה, אך יש להם ערך מיוחד. 

את מעקות הזכוכית חשוב להזמין אך ורק מספקת מתמחה ואמין, שעוסק בייצור והתקנות של עבודות זכוכית ביניהם גם מעקות זכוכית לסוגיהם השונים. כדאי לעיין בקטלוג דוגמאות לפני ההזמנה. זה יעזור לקבל השראה והמחשה, לפני ההזמנה והביצוע.